Audi’nin 'yeniliklerle' gelen ilk elektrikli modeli: Audi e-tron

Audi, ilk tam elektrikli seri üretim modeli olan Audi e-tron birçok yenilikle tanıtıma çıkardı. İki adet motor, entergre edilmiş fren sistemi ve sanal yan ayna gibi özelliklerle üretilen yeni model, sadece 30 dakika şarjla yola çıkmaya hazır olurken tam sarj ile 400 kilometre yol katediyor.

2018 M09 18

Alman menşeili Volkswagen grubunun markası Audi, yeni SUV otomobili olan e-tron modelini tanıttı. Bu model ayrıca markanın ilk elektrikli otomobili olacak. 30 dakika gibi kısa bir sürede sarj alan model, lityum iyon pilleri tam sarj ile 400 kilometre mesafe katediyor.

YENİLİKLERLE İLK OTOMOBİL MARKASI

Yeni otomobilinde bir devrime de imza atan Audi, iki adet elektrikli motor ve elektrohidrolik olarak entegre edilmiş fren kontrol sistemini elektrikli modelde kullanan ilk otomobil markası oldu.

Yeni SUV, markanın tüm modellerinde sunduğu konfor ve rahatlığın, yüksek kaliteyle elektrikli modellere yansımasının bir örneği. Bu özelliğiyle elektrikli otomobil deneyiminden öteye geçerek premium deneyim seviyesine çıkarıyor.

Modelin tasarım ve üretimindeki en önemli unsur, pil sisteminin düşük ve merkezi bir şekilde konumlanması. Bu konum, otomobilin daha uzun bir menzile sahip olmasını mümkün kılıyor. Otomobilin yavaşladığı durumların yüzde 90'ında geri kazanım sistemi devreye girerken buradan elde edilen enerjiyi pillere geri kazandırıyor.

SERİ ÜRETİM OTOMOBİLDE İLK SANAL YAN AYNALAR

Model, sıfır karbon emisyonuna ve oldukça sessiz iki elektrikli motorada da sahip. Yeni nesil quattro dört tekerden çekiş sistemi de mükemmel yol tutuşu sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan ve bir seri üretim otomobilde ilk kez yer alan sanal yan aynalar, aerodinamik sürtünmeyi azaltırken dijitalleşmeyi farklı boyutlara taşıyor.

Audi e-tron, navigasyon sisteminde bulunan ve rota üzerinde en yakın şarj istasyonunu gösteren rota planlayıcısına da sahip. Akıllı telefonla uzaktan kumanda da edilebilen model, otomobil dünyasındaki tüm bağlanabilirlik aktivitelerini de kullanıcılarına sunuyor.loading...