Otomobilde bulundurulması zorunlu olan 5 şey

Otomobilde bulundurulması zorunlu olan 5 şey. Otomobil kullanırken yanınızda bulundurması zorunlu olan şeyler neler? Birazdan söyleyeceğimiz ögelerden birinin aracınızda olmaması ceza yemenize sebep olabilir. Otomobilde bulundurulması zorunlu olan 5 şey İşte bu durumda kalmamanız için sizeler için 5 zorunlu başlığı inceledik. Ehliyet Otomobil kullanmanız için bu belge kesinlikle yanınızda olması gerekiyor. Bu belgeyi yanınızda bulundurmadığınızda ...

2017 M10 28

Otomobilde bulundurulması zorunlu olan 5 şey. Otomobil kullanırken yanınızda bulundurması zorunlu olan şeyler neler? Birazdan söyleyeceğimiz ögelerden birinin aracınızda olmaması ceza yemenize sebep olabilir.

Otomobilde bulundurulması zorunlu olan 5 şey

İşte bu durumda kalmamanız için sizeler için 5 zorunlu başlığı inceledik.

  • Ehliyet

Otomobil kullanmanız için bu belge kesinlikle yanınızda olması gerekiyor. Bu belgeyi yanınızda bulundurmadığınızda cezai işleme maruz kalabilirsiniz.

  • Ruhsat

Aracın size ait olduğunu kanıtlayan belgedir. Bu belge olmadan yola çıkarsanız sürücü belgesi gibi cezai işleme maruz kalabilirsiniz.

  • Zorunlu trafik sigortası

Aracınızın zorunlu olan sigortasıdır. Bu sigorta haksız olduğunuz durumlarda karşıdaki sürücünün zararını karşılayan sigortadır.

 

  • Trafik seti

Kaza anında veya yangın anında trafik seti hayat kurtaran bir ekipman olabilir.

  • Araç muayene belgesi

Son gelen kanun değişiminin ardından artık araç muayene belgesi de otomobilinizde bulunması gereken evraklar arasına girmiştir.

loading...