Otomobilde en çok ihtiyaç duyulan 5 donanım

Otomobilde en çok ihtiyaç duyulan 5 donanım. Bir otomobilde olmasını istediğiniz donanımlar neler? Bu donanımlar ne kadar hayat kurtarıyor? Kaç tanesi konforunuzu üst düzeye çıkarır? Otomobilde en çok ihtiyaç duyulan 5 donanım Tüm bu sorulara cevap aramak için sizeler için araştırdık. Peki ya hangi donanımlar olmazsa olmaz? 1-Klima Özellikle sıcak havalarda sürüşlerde kabin içinde en ...

2017 M10 28

Otomobilde en çok ihtiyaç duyulan 5 donanım. Bir otomobilde olmasını istediğiniz donanımlar neler? Bu donanımlar ne kadar hayat kurtarıyor? Kaç tanesi konforunuzu üst düzeye çıkarır?

Otomobilde en çok ihtiyaç duyulan 5 donanım

Tüm bu sorulara cevap aramak için sizeler için araştırdık. Peki ya hangi donanımlar olmazsa olmaz?

1-Klima

Özellikle sıcak havalarda sürüşlerde kabin içinde en büyük yardımcılarınızdan olacaktır.

2-Hız sabitleyici

Uzun yolculuklarda ihtiyaç durulan bir diğer donanım ise hız sabitleyici sistemdir. Daha üst segmentlerde adaptif özelliğe sahip versiyonları da bulunur.

3-Şehir içi acil fren sistemi

Dalgın halde yolculuklar sırasında bu donanım hayat kurtarabilir. Öndeki aracın ani fren yapmasını fark edemezseniz bu sistemler kendi kendine fren yapabiliyor.

4-ESP

Bu sistem hızlı ve dikkatsiz girilen virajlarda yanal kaymaları engellemek için var olan bir sistemdir.

5-Yol bilgisayarı

Son zamanlarda otomobillerde öne çıkan diğer donanımlardan kaynaklı unutulmaya yüz tutuşa da, yol bilgisayarı otomobilinizle ilgili bir çok bilgiyi size sağlayan sistemdir.

loading...