Volkswagen, bu yıl Paris Otomobil Fuarı’nda yer almayacak

Alman otomotiv devinin bu yıl Volkswagen markasıyla göstereceği pek yenilik kalmaması buna sebep olmuş olabilir

2018 M05 17

Dünyada otomobil fuarlarına gösterilen ilgi dijital iletişim imkanlarındaki gelişmelere bağlı olarak azalırken, üreticilerin bir asrı aşkın süredir verdiği önemi de azaltıyor. Dünya ve Avrupa çapında düzenlenen önemli otomobil fuarlarından Paris Otomobil Fuarı'nın tarihi yaklaşırken, katılmayacağını açıklayan üreticilere bir yenisi eklendi. 

Her iki yılda bir Ekim ayında Paris’te düzenlenen otomobil fuarında bu yıl yer almayacağını açıklayan üreticiler arasına Volkswagen de katıldı. Alman otomotiv devinin Fransa kanadından gelen açıklamada, Wolfsburg’taki merkezde yapılan yıllık değerlendirmeler sonucunda alınan kararla VW markasının bu yıl fuar alanında yer almasına gerek görülmediği ancak şehre gelen basın mensupları ve ziyaretçilerin fuar alanı dışında, şehrin başka yerlerinde düzenlenecek farklı etkinliklerle karşılanacağı bildiriliyor.

2 Ekim 2018’de kapılarını öncelikle basına açacak ‘Mondial Paris’te Volkswagen markasını fuar alanında göremeyeceğiz ancak grubun diğer markaları Audi, Porsche, Skoda ve SEAT için bu durum söz konusu değil. Ultra lüks performans otomobillerinden, en uygun fiyatlı süper mini şehir için otomobillere kadar geniş bir yelpazede yeni nesil VAG ürün tanıtımları bu yıl Paris'te Volkswagen yokluğunu aratmamaya çalışacak.

2018 Paris Otomobil Fuarı’nda Volkswagen’in yanı sıra Ford, Infiniti, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel ve Volvo markalarını da göremeyeceğiz.

Şu an için kesinleşmiş katılımcı listesinde ise Citroen, Jaguar – Land Rover, Hyundai – KIA, Lexus, Mercedes-Benz, Peugeot, Smart, Suzuki ve Toyota yer alıyor.

loading...