Yaşayan Bir Efsane; Gianluigi Buffon

Kaleciliğiyle karakteriyle karizmasıyla her anlamda gerçek bir efsane; Gianluigi Buffon. Geçtiğimiz günlerde İsveç'le Dünya Kupası'na katılmak için play-off oynayan ve turnuvaya katılma hakkını kaybeden İtalya'nın yaşayan efsanesi Buffon, bu sonuçla birlikte gözyaşlarına hâkim olamadı. Maç sonunda üzüntüsü yüzünden okunan İtalyan kaleci, verdiği röportajda ise üzüntüsünü hüngür hüngür ağlayarak gösterdi. Gianluigi Buffon, Dünya Kupası'na tamı tamına 5 kez katılmasına ...

2017 M11 18

Kaleciliğiyle karakteriyle karizmasıyla her anlamda gerçek bir efsane; Gianluigi Buffon. Geçtiğimiz günlerde İsveç’le Dünya Kupası’na katılmak için play-off oynayan ve turnuvaya katılma hakkını kaybeden İtalya’nın yaşayan efsanesi Buffon, bu sonuçla birlikte gözyaşlarına hâkim olamadı. Maç sonunda üzüntüsü yüzünden okunan İtalyan kaleci, verdiği röportajda ise üzüntüsünü hüngür hüngür ağlayarak gösterdi. Gianluigi Buffon, Dünya Kupası’na tamı tamına 5 kez katılmasına ve kupayı 1 kez kaldırmasına rağmen, kariyerinin belki de son Dünya Kupası’na katılamaması nedeniyle gözyaşlarını tutamayarak herkesi bir kez daha etkiledi.

İtalya Milli Takımı’nın kalesine ilk kez 1997 yılında geçen ve tamı tamına 20 yıldır kaleyi kimselere kaptırmayan efsane Buffon, İsveç’le oynadıkları Dünya Kupası play-off mücadelesini kaybetmeleriyle birlikte milli takım kariyerine de son verdi. Yaklaşık 20 yıllık bir devrin kapanmasının yanında, İtalya Milli Takımı da bu kupaya 60 yıl sonra ilk kez katılamadı. Böylelikle tarihinde 4 kez Dünya Kupası’nı kaldıran İtalya, 1958 tarihinden sonra ilk kez Dünya Kupası’nda olmayacak.

Bu tarihi hezimetten sonra efsane kaleci Buffon’la birlikte birkaç futbolcu daha milli takım kariyerlerine son verdi.Daniele De Rossi, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini gibi futbol efsaneleri de Buffon’la birlikte milli takım kariyerlerine son verdi. Böylelikle İtalya’da efsanelerle dolu bir futbol devri de kapanmış oldu.

Peki, mütevazı kimliğiyle tanınan ve karizmasıyla kaptanlığı sonuna kadar hak eden Gianluigi Buffon, günlük hayatında hangi aracı kullanıyor hiç merak ettiniz mi? İşte karşınızda, Buffon ve birçok futbolcu ve ünlüde görmeye alışkın olduğumuz otomobili Audi Q7!

loading...