1 milyonuncu Juke!

Nissan’ın kompakt crossover modeli Juke, İngiltere’deki Sunderland tesislerinde 1 milyon üretim adedine ulaşan 4’üncü model oldu. Tesiste ulaşılan bu üretim rakamıyla ortalama her 105 saniyede yeni bir Juke üretilmiş oldu.

2018 M07 18

Kompakt crossover segmentinin yaratıcısı Juke, satışa sunulduktan 8 yıl sonra NISSAN Sunderland tesislerinde 1 milyon üretim adedine ulaştı.

Kendine özgü sportif tasarımıyla bilinen Nissan Juke, tüm seçenekler ve olası kişiselleştirme kombinasyonları sayesinde, 23 binden fazla versiyonda sunuluyor.

NISSAN Sunderland tesislerinde üretilen 1 milyonuncu Juke; Tekna donanım paketi ve yeni eklenen Vivid Blue renginde üretildi.

NISSAN Avrupa Üretim, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satın Almadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin FITZPATRICK yapmış olduğu değerlendirmede: “1 milyon barajına ulaşmak her model için önemli bir mihenk taşıdır. Juke 8 yıl önce tanıtıldığında gerek tasarımı gerekse de kullanım özellikleriyle daha önce benzeri görülmemiş özelliklere sahipti ve yeni bir segment yarattı. Bugün gelinen noktada 1 milyon üretim adedine ulaşmış durumdayız ve Juke segment lideri olarak pozisyonunu korumaya devam ediyor. Yapılan iyileştirme ve sunulan kişiselleştirme seçenekleriyle 2018 modelinin 2010 yılında ilk kez hattan çıkan Juke kadar popüler olduğunu görmek müthiş.”

NISSAN’ın Sunderland tesislerinde üretilen ikinci crossover modeli olan Juke, tesiste üretimine başlanan ilk crossover modeli olan Qashqai’nin izinden gidiyor. Bugün itibariyle 3 milyonun üzerinde Qashqai, 2.4 milyon Micra ve 1.5 milyon Primera üretilen tesiste 7 milyon adedin üzerinde üretim gerçekleştirdi.

Küresel çapta satılan bir model olan Juke, yalnızca 2017 yılında Avrupa’da 95 bin adetlik satış performansına imza attı.

1 milyon adetlik üretim performansına 2012 yılında üretimine başlanan sportif versiyon Juke Nismo da dahil. İstatistiklere göre gerek iç mekan gerekse de dış tasarım anlamında Juke müşterilerinin öncelikli tercihi siyah. 

Nissan Juke sekiz yıllık model tarihinde Akıllı Çevre Görüş Sistemi, Hareketli Nesne Algılama Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Kör Nokta Uyarı Sistemi gibi en son teknolojilerle de donatılarak güncelliğini koruyor.

loading...