Audi E-Tron Quattro rakiplerine göz dağı veriyor

Audi E-Tron Quattro rakiplerine göz dağı veriyor. Audi'nin yaklaşmakta olan e-tron Quattro modeli Tesla Model X'i sadece menzil açısından rakip almıyor. Audi E-Tron Quattro rakiplerine göz dağı veriyor Ayrıca model hem tasarım hem de performans açısından rakibinden daha iyi olacağını iddia ediyor.Audi araştırma geliştirme sorumlusu Peter Mertens ve motor gelişimi için Audi teknik direktörü Siegfried ...

2017 M10 10

Audi E-Tron Quattro rakiplerine göz dağı veriyor. Audi’nin yaklaşmakta olan e-tron Quattro modeli Tesla Model X’i sadece menzil açısından rakip almıyor.

Audi E-Tron Quattro rakiplerine göz dağı veriyor

Ayrıca model hem tasarım hem de performans açısından rakibinden daha iyi olacağını iddia ediyor.Audi araştırma geliştirme sorumlusu Peter Mertens ve motor gelişimi için Audi teknik direktörü Siegfried Pint, verdiği bir çok röportajda e-tron Quattro’nun teknolojik bir gücü olacağını söylediler.

Güç E-Tron Quattro yanı sıra gelecekteki Sportback varyantı, iki elektrikli motor ve bir içten yanmalı motor ile gelecek.  Bu üç motorlu tasarım, aracın torkunu öne arkaya ve soldan sağa aktarmasına olanak tanıyacak. Tork, nanosaniyeler içerisinde tekerlekler arasında geçiş yapacak.  Alman otomobil üreticisi müşterilere en az iki pil ebadı sunacak. Her ikisi de 150 dakika da şarj edilecek. Eğer istenirse model 30 dakika gibi kısa bir sürede hızlı şarj opsiyonu da sunacak.  İlk e-tron Quattro önümüzdeki yıl içerisinde gelebilir. ABD’ye gelmeden önce 2018 yılının sonlarında Avrupa’da piyasasına çıkması bekleniyor .

loading...