Bu zamana kadar Volvo XC90 içinde ölen olmadı!

İngiltere'de 2002 yılında yollara çıkan Volvo XC90'ın ölümlü kazası yok

2018 M04 17

Meriç Türkbıkmaz | mturkbikmaz@hurriyet.com.tr

Trafik kazaları üzerine araştırmalar yapan Thatcham Research firmasının raporuna göre, 2002 yılından beri İngiltere'de 50 bin adetten fazlası yollara çıkan Volvo'nun lüks sınıf SUV modeli XC90'ın içinde bu zamana kadar kimsenin ölmediği bildiriliyor.

Güvenlik konusumda en gelişmiş aktif güvenlik sistemlerini giriş seviyesi standart donanımlara kadar getiren İsveçli üretici, 2020 itibariyle yeni bir Volvo'nun içinde kimsenin yaralanmayacağının ve ölmeyeceğinin vaadini verirken, XC90'ın son örneğindeki gibi verilerle bu iddiasında ne kadar emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor. 


1959 yılında dünyanın ilk üç noktadan gergili emniyet kemerini standart donanımda sunmaya başlayan Volvo, otomotiv dünyasında güvenlik alanındaki öncülüğüne 2008 yılında standart olarak sunmaya başladığı otomatik acil durum frenleme ( Autonomous Emergency Braking - AEB) teknolojisiyle devam etmişti. Hali hazırdaki yeni modellerinde otomotiv endüstrisinin en gelişmiş yarı otonom sürüş, sürüş destek ve güvenlik sistemlerini bulunduran Volvo gelecekte sürücü ve yolculardan da öteye geçerek, trafiğin diğer unsurlarının da bir Volvo'dan zarar görmeyeceğinin sözünü şimdiden veren bir tanıtım kampanyasını başlatmıştı.

loading...