DS kompakt SUV üretmek için kolları sıvadı

DS kompakt SUV üretmek için kolları sıvadı. Fransızların premium markası DS, Mini Countryman ve Audi Q2'yi hedef alan bir model üzerinde çalışıyor. DS kompakt SUV üretmek için kolları sıvadı DS3 Crossback olarak bilinen bu model, 2019'da yeni Peugeot 208 ile birlikte piyasaya çıkacak. İki model, PSA Group'un yeni CMP platformunu temel alan ilk SUV olacak. ...

2017 M11 10

DS kompakt SUV üretmek için kolları sıvadı. Fransızların premium markası DS, Mini Countryman ve Audi Q2’yi hedef alan bir model üzerinde çalışıyor.

DS kompakt SUV üretmek için kolları sıvadı

DS3 Crossback olarak bilinen bu model, 2019’da yeni Peugeot 208 ile birlikte piyasaya çıkacak. İki model, PSA Group’un yeni CMP platformunu temel alan ilk SUV olacak. 2019 DS3 Crossback, yalnızca dört metre uzunluğunda olacak. Tasarım, mevcut DS3 ve yakın zamanda piyasaya sürülen DS7 Crossback’teki unsurların birleşmesinden olacak. Bununla birlikte, yeni kompakt SUV’nin yanında satılmaya devam edilecek olan mevcut DS3 hatchback’in doğrudan yerine konmayacak.

DS’in başkan yardımcısı Eric Apode, “DS’nin 2010’dan beri sattığı 650.000 otomobilin üçte ikisi DS 3’dü” dedi. “Tabii ki, son altı veya yedi yılda DS 3 üzerinden DS’ye giren büyük miktarda müşteriyi vakit etmemiz gerekiyor. ” Bunun ötesinde, pazarların evrimini de görüyor ve kabul ediyoruz.”

Yeni DS3 Crossback’in en ilginç kısmı, tamamen elektrikli versiyon olarak gelecek olması. Konvansiyonel motor versiyonlarının 2019’da piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra devreye girecek ve bu motorlar, 114 beygir elektrikli bir motor ve 50 kmWh’lik pil takımıyla 280 km’lik toplam bir sürüş mesafesi elde edecek.

loading...