DS’in ikinci modeli elektrikli geliyor

Fransız PSA Grubu’nun bünyesinde Citroen’den bağımsız lüks bir marka olarak konumlandırılan DS, ikinci modeli olan DS 3 Crossback’i resmi olarak duyurdu. Bağımsız olduktan sonra ilk modeli DS 7 Crossback’i Türkiye’de de satışa sunan DS’in ikinci modeli DS 3 Crossback ise Avrupa’da son derece popüler olan kompakt SUV segmentine giriş yapacak.

2018 M09 14

DS 3 Crossback hem benzin ve dizel olmak üzere içten yanmalı motorlar ve yüzde 100 elektrikli olmak üzere her üç güç ve aktarma organını gelişmiş ve ileri teknoloji çözümleriyle sunuyor. Yeni bir platform üzerine yükselen model led ön farlar, otomatik olarak dışarı çıkan gizli kapı kolları ve tamamen dijital bir sürüş pozisyonu gibi ileri teknolojilerle de dikkat çekiyor. DS 3 CROSSBACK bünyesinde barındırdığı teknolojik çözümleri ve rafineliği ile ikinci nesil DS ürün gamına mükemmel bir şekilde ekleniyor. DS 3 CROSSBACK, aynı zamanda DS markasının izlediği otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanma stratejisini de en iyi şekilde yansıtıyor ve tasarımından ödün vermeden hem tamamen elektrikli hem de benzinli ve dizel motorlu çözümler sunuyor.”

DS Automobiles CEO’su Yves Bonnefont, DS 3 Crossback’in tamamen özgün nitelikleriyle benzersiz bir otomotiv deneyimi sunduğunu belirterek, “Kişiliklerini yansıtan bir otomobil sahibi olmak isteyen beklentisi yüksek kullanıcılara hitap etmek için gerekli olan tüm niteliklere sahip. Premium SUV’umuz güzel nesne uzmanları için bir çekim merkezi olacak. Heykelsi tasarımı, tasarım ve üretim kalitesi, özenle seçilmiş malzemeleri ve hayatı kolaylaştırmak için geliştirilen teknolojileri ile kaliteyi noktasında büyük bir sıçrama yapıyor” dedi.

DS 3 Crossback 4.12 metre uzunluğu, yola iyi oturan duruşu ve 18 inçlik büyük jantlarıyla henüz ilk göz temasında premium kompakt bir SUV algısı oluşturuyor. Önden bakıldığında karakteristik DS ön ızgarasıyla birlikte DS WINGS tasarım mimarisi dikkat çekiyor.

ELEKTRİKLİ MOTOR 2. YARI

DS’in yeni modelle şık tasarımlı bir elektrikli otomobil hayali de gerçek oluyor. Araç 2019 yılının ikinci yarısından itibaren gelişmiş bir performans sunan tamamen elektrikli bir versiyona kavuşacak. 450 kilometre (NEDC sürüş döngüsü) menzil sunan elektrik motorlu sistem sadece 30 dakikada bataryayı yüzde 80 şarj etme imkanı sunuyor. Bataryalar otomobilin zeminine gizlendiğinden elektrikli versiyonda iç mekandaki yaşam alanından ödün vermek gerekmiyor.  Araçta ayrıca EAT8 (8 kademeli Verimli Tam Otomatik Şanzıman) şanzımanlı  155 beygir güç üreten PureTech benzinli motor ile 130 beygir güç seçeneği ile Euro 6.2 BlueHDi dizel motor da kullanıma sunulacak.

loading...