Mercedes-AMG GT4 Cenevre’de sahne alacak

Mercedes -AMG önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı'nda dört kapılı spor otomobilini tanıtmayı planlıyor. Mercedes-AMG GT4 Cenevre’de sahne alacak Şirket ayrıntıları sır gibi saklıyor. Ancak modelin üç teaser görüntüsü basına sızdı. Ayrıca model şu anda dünyanın dört bir yanından test ediyor. GT4 olarak adlandırılan otomobil, geçen yıl ortaya çıkan Mercedes-AMG GT konseptini anımsatıyor. Büyük ön panjur, ...

2018 M02 13

Mercedes -AMG önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda dört kapılı spor otomobilini tanıtmayı planlıyor.

Mercedes-AMG GT4 Cenevre’de sahne alacak

Şirket ayrıntıları sır gibi saklıyor. Ancak modelin üç teaser görüntüsü basına sızdı. Ayrıca model şu anda dünyanın dört bir yanından test ediyor. GT4 olarak adlandırılan otomobil, geçen yıl ortaya çıkan Mercedes-AMG GT konseptini anımsatıyor. Büyük ön panjur, büyük ön farlar otomobili agresif gösteren ayrıntılardan. Arkaya doğru alçalan tavan çizgisi otomobilin sportif duruşuna katkı sağlamış.

Ailedeki otomobiller ile stil benzerliği olan model, arka bölümde AMG GT tarzı stop grubu ve dört çıkışlı egzoz sistemine yer vermiş. Mercedes -AMG CEO’su Tobias Moers , otomobil hakkında şunları söyledi. “Bazı insanlara şu an bitmiş halini gösterdim ve konsept modele yakın olmasıyla çok beğenildi” diye söyledi. Moers, ürünün çakışmasını önlemek için şirketin artık bir CLS 63 sunmayacağını da doğruladı . Bunun yerine, hibrit çift turbo 3.0 litrelik V6 motora sahip bir CLS 53’ün piyasada olacağını belirtti. Otomobilde 4.0 litre V8 motor kullanılması bekleniyor. Teknik verileri henüz belli değil ancak modelin 612 HP veya 571 HP güç üreteceği tahmin ediliyor. Tork değeri konusunda ise tahminler 750 Nm ile 850 Nm arasında.

loading...