Mercedes-AMG’nin patronu yeni A serisini onayladı

Mercedes-AMG’nin patronu yeni A serisini onayladı. Yeni Mercedes-AMG A-Serisi'nin söylentileri kısa bir sürede ayyuka çıktı. Mercedes-AMG’nin patronu yeni A serisini onayladı Casus fotoğraflar ile bu durum desteklenmişti. Başlangıçta arabanın A40 olarak adlandırılacağına inanılıyordu. Ancak AMG CEO'su Tobias Moers, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada modelin A35 olarak isimlendirileceğini belirtti. A45'in altındaki konuma yerleşecek olan model,  Audi S3 ...

2017 M12 2

Mercedes-AMG’nin patronu yeni A serisini onayladı. Yeni Mercedes-AMG A-Serisi’nin söylentileri kısa bir sürede ayyuka çıktı.

Mercedes-AMG’nin patronu yeni A serisini onayladı

Casus fotoğraflar ile bu durum desteklenmişti. Başlangıçta arabanın A40 olarak adlandırılacağına inanılıyordu. Ancak AMG CEO’su Tobias Moers, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada modelin A35 olarak isimlendirileceğini belirtti. A45’in altındaki konuma yerleşecek olan model,  Audi S3 ve Volkswagen Golf R ile birebir rakip olacak. Moers açıkladığında, “A45’in küçük kardeşi” olacak ve “düşük” bir fiyata sahip olacak dedi. Ayrıca A35 için yapacakları donanım ve yenilikleri A45 modeli için yapmayacaklarının da altını çizdi. Bu doğrultuda otomobilin daha performanslı bir motor ile gelmesi beklentiler arasında.

Yeni Mercedes A35 hangi motor ile gelecek

Otomobilin turboşarjlı 2,0 litrelik dört silindirli olarak gelmesi bekleniyor. Güncellemeler ise standart haldeki 360 Hp güç yerine 400 Hp güç üretecek.  Moers, A35’den bahsetmenin yanı sıra , Ocak ayında Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda CLS 53’ün geleceğinin de belirtti.

loading...