PSA'nın yeni hafif ticarileri yüzünü gösterdi

PSA çatısı altında tek bir ürün geliştirme programı kapsamında Peugeot, Citroen ve Opel markalarıyla üç farklı LAV tipi, hafif ticari araç geliyor.

2018 M02 13

PSA Grubu, Push-to-Pass planı kapsamındaki Ortak Model Stratejisi’nin bir parçası olarak yeni ürün atağını sürdürüyor. Üç farklı araç için uygulanan tek bir ürün geliştirme programı Peugeot, Citroën ve Opel / Vauxhall markalarının farklı konumlandırılmasını yansıtıyor. EMP2 platformundan türetilen yeni platform İspanya’da Vigo ve Portekiz’de Mangualde olmak üzere iki farklı fabrikada üretilecek.

Avrupa LAV (Fransız grubun deyişiyle; Leisure Activity Vehicle: Hayatın içinden, farklı ve dinamik yaşam tarzlarını yansıtan model anlamı yüklenmiş bir kısaltma) araç sınıfının öncüsü olan PSA Grubu bünyesinde barındırdığı farklı markaların kimlik ve karakterine uygun üç yeni modeli Cenevre’de sergileyecek.

Yeni ürün gamı tek bir ürün geliştirme programına dayanıyor.

Verimlilik, manevra kabiliyeti, konfor ve güvenlik noktasında LAV yani daha çok yolcu taşımacılığı odaklı hafif ticari araç segmentinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen özel platform, EMP2 platformu esas alıyor. Yeni modeller, en güncel motor ve güç aktarma organları ile en gelişmiş sürüş destek sistemleriyle donatılıyor. Pazarın beklentilerini karşılamak üzere yeni araç ürün gamı 5 veya 7 kişilik oturma kapasitesine sahip iki farklı uzunlukta üretilecek.

Her bir markaya özgü karakteristik tasarım detaylarını bünyesinde barındıran yeni LAV tipi araçların dış tasarımı, yüksek ve dik motor kaputu ile hafif ticariden daha çok kompakt MPV ( Multi Purpose Vehicle) gövde orantıları sergilerken; modern, kompakt, sağlam ve güvenli bir görünüm ortaya koyuyor. Ayrıca her bir araç, markasının karakteristik niteliklerini yansıtan ve marka aidiyetine vurgu yapan, markaya özgü bir iç mekan tasarımıyla dikkat çekiyor. Her bir araç ileriki günlerde kendi markası tarafından lanse edilecek.

loading...