999 basamak tırmandı, ‘Cennet’e ulaştı

Range Rover Sport’un hibrit versiyonu PHEV, Çin’in meşhur Ejder Yolu'nu geçerek ‘Cennetin Kapısı’na adım atan dünyadaki ilk SUV oldu. 7 kilometrelik zorlu rotada araç 45 derece eğimdeki 999 basamağı tırmandı.

2018 M02 13

İNGİLİZ Land Rover, Range Rover Sport’un hibrit versiyonu P400e’yi Çin’de dünyanın en zorlu yollarından birine çıkardı. ‘Ejder Yolu’ olarak adlandırılan bu zorlu rotayı geçen model, daha sonrasında ‘Cennetin Kapısı’na adım attı. Çin’in tehlikeli Tianmen Dağ Yolu’ndaki yedi kilometrelik rota fazlasıyla zorluydu. Tepeye ulaşan model, 45 derece eğimdeki 999 basamağı tırmandı.


FORMULA E PİLOTU

Modeli bu zorlu rotada Jaguar’ın Formula E yarış takımının pilotlarından biri olan Ho-Pin Tung yönlendirdi. Tung, 2009 yılında Renault F1 ekibinde yer alan ve geçen yıl Le Mans’da LMP2 sınıfına zafer kazandıran pilottu. Tung,”Şimdiye kadar karşılaştığım en zorlu sürüş koşullarından biriydi. Range Rover Sport PHEV, dağ yolunda kendine özgü yeteneklerini başarı işle sergileyen model, rotayı sorunsuz tamamladı” dedi. Marka bu etkinlik ile aracının gücünü ve kabiliyetlerini bir kez daha ispatlamış oldu.

loading...