Tesla'nın Türkiye'deki ilk satış ve servis noktası belli oldu

2015 yılından beri süre gelen bekleyiş sona erdi. CEO Elon Musk'ın doğruladığı üzere Tesla'nın Türkiye'deki ilk mağazasının açılacağı yer ve diğer tüm ayrıntılar belli oldu.

2018 M06 26

Meriç Türkbıkmaz | mturkbikmaz@hurriyet.com.tr

ABD merkezli elektrik motorlu vasıtalar üreticisi Tesla Motors'un Türkiye'deki faaliyetlerine bu yıl bitmeden başlayacağı Elon Musk'ın attığı tweet ile öğrenilmişti. Son gelen haber ile markanın Türkiye için açtığı yeni iş ilanı detaylarında aranan pozisyonlar ve konum bilgileri de ortaya çıktı. Servis hizmeti için ise Merter'de bulunan ve bu zamana kadar Borusan Otomotiv distribütörlüğündeki markalara servis veren Otomol ile anlaşması söz konusu olan Tesla Motors Europe, satış mağazasını da daha önce Avrupa'dan Türkiye'ye gelen üst yönetimin ilgisini çeken Zorlu Center'da konumlandıracağı anlaşılıyor. 

2015 yılından beri Türkiye'de yaklaşık 300 araçlık bir parka ulaştığı tahmin edilen Tesla Motors satışları, markanın kendi ithalatı değil de kişilerin özel olarak ithal etmesiyle gerçekleşiyordu. Üreticinin resmi olarak servis vermediği ülkemizde aracının bakımlarını ve arızalarını yaptırmak isteyen kullanıcılar, en yakın servis merkezinin bulunduğu Avusturya'nın Graz şehrine kadar gitmek durumunda kalıyorlardı. Servis ve satış adreslerinin açılışıyla Tesla resmen Türkiye'deki faaliyetlerine başlayacak ve ilk Supercharger istasyonlarını da devreye almaya başlayacak.

İşte Tesla Motors Avrupa bölgesine bağlı olarak Türkiye için açılan pozisyonlar 

Parts Advisor; Parça Danışmanı
Product Specialist; Ürün Uzmanı
Sales Advisor; Satış Danışmanı
Service Advisor; Servis Danışmanı
Service Assistant; Servis Asistanı
Service Technician; Servis Teknisyeni
Store Manager; Mağaza Müdürü

loading...