Toyota Camry, Hybrid teknolojisiyle Avrupa'ya yeniden geliyor!

Toyota'nın dünya çapında en çok satan modellerinden orta-üst sınıf Sedan modeli Camry, yeni platformu ve Hybrid teknolojisiyle Avrupa'da da satılabilecek hale geldi. 2019 yılında öncelikle Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve İngiltere'de satışına başlanacak.

2018 M06 22

Meriç Türkbıkmaz | mturkbikmaz@hurriyet.com.tr 

Toyota Camry 14 yıl aranın ardından Avrupa'da yeniden satışa sunulacak. Japon otomotiv devinden yapılan açıklamada, dokuzuncu nesil Camry'nin önümüzdeki yıl itibariyle başta İngiltere ve Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere satışına başlanacağı duyuruldu. 

Kuzey Amerika'nın en çok satan orta-üst sınıf Sedan modellerinden biri olan Camry, dokuzuncu neslinde kullanmaya başladığı yeni TNGA (Toyota New Global Architecture ) mimarisi ile çok daha hafif gövdesiyle ve dinamik sürüşe daha uygun şasisiyle Avrupa tüketicisinin beğenisine sunulacak kıvama gelmiş. Ayrıca ülkemizde hibrit araçlara getirilen ÖTV teşvikine de uyumlu olan 2.5 litre hacimli Atkinson çevrimli içten yanmalı benzin motoru, yeni nesil daha büyük kapasiteli Li-Ion pillerden güç alan elektrik motoruyla desteklenmiş en güncel Toyota Hybrid altyapısını kullanarak, Euro 6d egzoz emisyon standartlarına da uyum sağlıyor.

Hybrid sistemde içten yanmalı motordan 203 beygir azami güç ve 250 Nm azami tork değerleri elde edilirken, elektrik motorunun 118 beygir gücü ve 202 Nm tork takviyesi ve yeni 8 ileri otomatik şanzımanla sportif bir sürüş sergileme potansiyeli de olan modelin Paris Otomobil Fuarı'nda tüm detaylarıyla ortaya çıkması bekleniyor.


loading...