Volkswagen Scirocco’nun üretimi durduruldu

Volkswagen Scirocco’nun üretimi durduruldu. Volkswagen Scirocco'nun üretimini sessizce durdurdu. Özellikle genç sürücülerin ilgili olduğu model üretimden kalktı. Volkswagen Scirocco’nun üretimi durduruldu İlk olarak 2008 Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenen Scirocco, bu nesilde Kuzey Amerika'ya hiç girmeyen şık bir üç kapılı hatchback'ti. Carsalesbase'in 2009'da Avrupa'daki satışların 45.248 adetle zirveye çıktığı biliniyor. Model yıllar içinde popülaritesini azalttı. Birkaç ...

2017 M10 13

Volkswagen Scirocco’nun üretimi durduruldu. Volkswagen Scirocco’nun üretimini sessizce durdurdu. Özellikle genç sürücülerin ilgili olduğu model üretimden kalktı.

Volkswagen Scirocco’nun üretimi durduruldu

İlk olarak 2008 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen Scirocco, bu nesilde Kuzey Amerika’ya hiç girmeyen şık bir üç kapılı hatchback’ti. Carsalesbase’in 2009’da Avrupa’daki satışların 45.248 adetle zirveye çıktığı biliniyor.

Model yıllar içinde popülaritesini azalttı. Birkaç yıl önce bir  makyaj operasyonu geçirmesine rağmen , satışlar Avrupa’da geçen yıl sadece 10,752 adet olarak yansıdı. Scirocco, piyasadaki daha iyi görünümlü Volkswagen’lerden biri olmasının yanı sıra 220 HP güç ve 350 Nm tork üreten 2.0 litrelik dört silindirli turbo motorlara da sahipti.

Elektrikli versiyon gelebilir

Modelin üretiminin durdurulması üzücü ancak gelen bazı söylentilere göre de şirketin MEB platformuna dayalı yeni bir model üretebileceği de biliniyor. Üretim gerçekleşirse otomobilin tamamen elektrikli olacağı tahmin ediliyor. Menzil olarak ise 322-603 km arasında olacağı tahmin ediliyor.

loading...