Wiesmann, BMW ile motor anlaşması yaptı

Wiesmann, BMW ile motor anlaşması yaptı. Wiesmann, BMW M'den motorlarına yönelik bir anlaşmaya imza attı. Modeller artık daha performanslı olacak. Wiesmann, BMW ile anlaştı Şirketin yaklaşmakta olan modeli hakkında çok az şey biliniyor. Ancak Wiesmann, geliştirme öncesi aşamasını tamamladıklarını ve BMW ile bir sözleşme imzaladıklarını bildirdi. “Bavyera'da yüksek teknolojiye sahip bir motor” ile yeni ürettikleri ...

2017 M10 12

Wiesmann, BMW ile motor anlaşması yaptı. Wiesmann, BMW M’den motorlarına yönelik bir anlaşmaya imza attı. Modeller artık daha performanslı olacak.

Wiesmann, BMW ile anlaştı

Şirketin yaklaşmakta olan modeli hakkında çok az şey biliniyor. Ancak Wiesmann, geliştirme öncesi aşamasını tamamladıklarını ve BMW ile bir sözleşme imzaladıklarını bildirdi. “Bavyera’da yüksek teknolojiye sahip bir motor” ile yeni ürettikleri modelin geleceğini bildirdi.

Aracın hangi motoru da kullanacağı hakkında bir bilgi yer almıyor. Ancak Wiesmann 1993’ten beri BMW M motorlarını kullanıyor. Şirket, sözleşmenin “tamamen yeni nesil spor otomobillerinin geleceğini güvenceye alacağını da” ekledi.

Wiesmann CEO’su Mario Spitzner

Wiesmann CEO’su Mario Spitzner yaptığı açıklamada, “Sonuç alınan ön gelişme aşamasında, birlikte çok iyi çalıştık ve güvenilir üst düzey ortağımız BMW Group ile işbirliği yapmaktan memnunuz” dedi.

 

Wiesmann, gelecekte otomobil ile ilgili ek ayrıntıları ilerleyen günlerde paylaşması bekleniyor. Ancak şirket daha önce modelin sıfırdan inşa edileceğini, yeni malzemeler ve teknolojiyi bünyesinde barındıracağını bildirdi. Araç lüks bir otomobil olarak konumlandırılacak.

loading...