Yeni Focus Sedan, kamuflajın altından çok net göründü

Nisan ayında tanıtılması beklenen 2018 model yeni Ford Focus, Sedan gövde tipindeki örneğiyle kış testleri esnasında görüntülendi.

2018 M03 16

Meriç Türkbıkmaz |  mturkbikmaz@hurriyet.com.tr

Ford’un 1998 yılında piyasa sunup, kompakt C sınıfı otomobillerde yeni bir çağın başlangıcı olarak kabul görmüş modeli Focus, 2010 yılında yollara çıkan üçüncü nesliyle ömrünü çoktan doldurup ‘uzatmalara’ oynuyordu. İki yıldır devam eden testlerinde kullandığı kamuflaj ile farklı bir kurumsal iletişim çalışması yürüten ‘mavi oval’ amblemli marka, yollardaki yeni test araçlarında kamuflajın yoğunluğunu biraz daha azaltmış.


Dördüncü nesil Focus’un ön yüzüne, 2017 ilkbaharında tanıtılan Fiesta ile büyük benzerlikler gösterirken yeni görüntülerde arka farların şimdiye kadar diğer modellerde görmediğimiz özgün bir tasarıma sahip olduğu görülebiliyor.


Aslında yeni Focus’un neye benzeyeceğini Hatchback gövde tipinde, dış ortam fotoğraf çekimleri sırasında yakalandığında  görmüştük.

Ford’un küresel çapta tek model stratejisiyle dünya çapında neredeyse tüm pazarlara sunacağı kompakt model, her bölge için farklı üretim tesislerinde üretilecek. Avrupa pazarına İspanya ve Almanya’daki tesislerin bantlarından inecek araçlar sunulacakken, Kuzey Amerika pazarı üretimleri, ABD başkanı Trump’ın politikalarının tam aksine bir şekilde Çin’de üretilecek.

loading...