Yeni G’nin ilk Mercedes-AMG modeli G63 oluyor

Yenilenen Mercedes-Benz G-Serisi, Avrupa'daki ilk gösterimine G63 modeliyle geliyor

2018 M02 13

Meriç Türkbıkmaz | mturkbikmaz@hurriyet.com.tr

Yılbaşında Detroit’te otomotiv tarihinini en uzun arasından sonra tamamen yenilenen G-Serisi’ni tanıtan Mercedes-Benz, G-Serisi’ne özel modellerin tanıtımlarına Cenevre’de de devam edecek.

Yeni G-Serisi’nin ilk AMG modeli G63, tasarımıyla ikonlaşmış kaputunun altında twin-turbo beslemeli 4.0 litrelik V8 motordan güç alıyor. 430 kW / 585 HP azami güç, 850 Nm azami tork değerleriyle 0-100 km/sa hızlanmasını 4.5 saniyede gerçekleştirebilen performanslı SUV, araziden ayrılıp otoyola çıktığında 240 km/sa azami hıza ulaşabilecek.

AMG modellerine özel tasarım detaylarına özenle yer verilen yeni G63’te dikkat çekici bir dış tasarım özelliği de yandan çıkışlı egzost sistemi. Egzost sistemi yalnızca çıkış yerleri ve tasarımıyla değil, vereceği özel sesiyle de bir AMG klasiği olarak özenle tasarlanmış.

Bir diğer önemli AMG getirisi olan AMG RIDE CONTROL sistemi, Mercedes’in diğer modellerinde opsiyonel olarak sunulan AIRMATIC ve DYNAMIC SELECT adaptif şasi kontrolü sistemlerini birleştirerek, bir mertebe daha yukarı taşıyor. Kullanıcı bu sistem sayesinde aracının sürüş karakteristiklerini Slippery (kaygan zemin), Comfort, Sport, Sport+ ve Individual (kişiye özel) ön ayarlarıyla deneyimleyebiliyor.

Mercedes-Benz G-Serisi denildiğinde akıllarda ilk canlanan imgelerden biri olan büyük lastik ve jantlar, AMG modelinde de olabildiğince sıra dışı seçilmiş. 21 veya 22 inç ebatlarında mat siyah renklerde tercih edilebilen güçlendirilmiş alaşımlı jantlar, G63’ün çarpıcı tasarımını vurgulamak için müşterilerin beğenisine sunulacak.

6 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda ön siparişleri alınmaya başlanacak model, 18 Mart’ta satışa sunulacak.

loading...