Yeni Peugeot 508 gün sayıyor

Yollardaki örnekleri gün geçtikçe artmaya devam eden Crossover / SUV pazarının gölgesinde varlığını sürdüren sedanların bir yenisi Cenevre 2018'de Peugeot standında karşımıza çıkacak. 

2018 M02 12

Son dönemde hem Türk hem de dünya otomobil pazarının gövde tipi tercihi olarak terk etmeye başladığı Sedan modellerin bir yenisi olacak 508, Cenevre’de Peugeot standının yıldızı olmaya hazırlanıyor.


PSA Grubu’nun küresel çapta yeni model atılımını ilan eden takvimlerde karşımıza çıkan 508 modeli, grubun B ve C sınıfı SUV model lansmanlarının spot ışıklarından uzaklarda, sessiz sedasız geliştiriliyordu. Her yıl olduğu gibi Mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı öncesi İsviçre Alpleri ve İsveç’in buzlu göllerindeki parkurlarda kış testlerine çıkan üreticilerden biri olan Peugeot, 508 prototipini 308 SW gövde panelleriyle gizlemeye çalışmış ancak objektiflere yakalanarak uzun aks açıklığıyla kendini belli etmişti.

Bir diğer varsayımsal çalışma da motor1‘den gelmiş.

Yeni 508’in iç ve dış tasarımının nasıl olacağını önceden gösterilmiş konseptler ve güncel ürün gamındaki modellerden kestirmeye çalışırken, gövdenin altında bizleri neler bekleyeceğini hemen hemen şimdiden biliyoruz. EMP2 platformu üzerine kurulu olacak en yeni modelin kaputunun altında 308, 3008 ve 5008 ürün grubuna da güç veren benzinli 1.2 PureTech 130 beygir ve dizel 1.6 BlueHDI 120 beygirlik motorların, Japon Aisin imzalı klasik tork konvertörlü 6-ileri otomatik şanzımanla eşleşeceği bir motor&şanzıman tablosunu pazarımızda görme ihtimalimiz yüksek.

Volkswagen Passat, Ford Mondeo ve Skoda Superb gibi önemli rakipleri olan yeni 508’in Cenevre’deki gösteriminin ardından 2019’un başında yollara çıkması bekleniyor.

loading...