Yeni Toyota Supra Cenevre'de olacak

Toyota – BMW mühendislik ortaklığının en önemli ürünü olan Supra – Z4 projesi, Mart ayında düzenlenecek Cenevre Fuarı'nda üretime hazır modelin gösterimi ile nihai noktasına kavuşmaya çok yakın.

2018 M02 13

Otomobil severlerin ve özellikle modifikasyoncuların 80’lerden bu yana yoğun ilgi gösterdiği Toyota Supra , belki de şu sıralar otomotiv dünyasının en çok merak ettiği yeni modellerden biri. Toyota Motor Corp.’un Cenevre Otomobil Fuarı yaklaşırken resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı görselde, yeni Supra’nın Cenevre’de sahne alacağını müjdeliyor.


Dört yılı aşkın süredir bir çok fuarda ve bir çok görünümde sergilenen Toyota Supra & BMW Z4 konsept modelleri, Japon ve Alman otomotiv devlerinin uzun süredir titizlikle yürüttüğü bir proje. BMW – ve büyük ihtimalle M bölümünün- çatısı altında geliştirilen 6 silindirli bir bloktan güç alacağı bir çok kez ifade edilen modelin 335 beygir civarında olması beklenen azami gücünü, en son teknoloji malzeme kullanımıyla çok hafif bir gövde üzerinden yola aktarması bekleniyor.

loading...